مدیر سایت

مدیر سایت

ارزیابی مدیریت قالیباف، شهردار تهران، به قلم علی نوذرپور معاون اسبق سازمان شهرداری‌ها

منطقه 22 نشان می‌دهد شهر را سرمایه‌داران می‌سازند نه شهرسازان

Tagged under

ساختمان پلاسکو به عنوان اولین بنای بلند تهران، پس از 54 سال از زمان ساخت، بر اثر آتش‌سوزی فرو ریخت. این اتفاق سبب شد تعدادی از آتش‌نشانان که در حال عملیات نجات بودند، شهید شوند.

ساختمان پلاسکو 1

Tagged under

 

بیانیه سومین دوره از کنفرانس بناهای بلند، توسط مهندس شادمهر راستین دبیر اجرایی کنفرانس قرائت شد.

Tagged under

مراسم اختتامیه سومین کنفرانس بناهای بلند، 29 دی 95 در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد. 

 

1

 

 

2

 

3

 

5

7

 

8

 11

12

8 

 17

 

 

 

Tagged under

مراسم اختتامیه سومین کنفرانس بناهای بلند، 29 دی 95 در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

Tagged under

 

عضو هیئت رییسه گروه تخصصی معماری نظام مهندسی استان تهران بر واردات تکنولوژی ساخت بناهای بلند به موازات گسترش ساخت این بناها تاکید کرد.

Tagged under

 

 MG 2019

مهندس روزخوش در سومین کنفرانس بناهای بلند

ضرورت نگاه ویژه به ضمانت‌های اجرایی قوانین

مهندس فرهاد روز خوش مدیر عامل گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس در پنل تخصصی اولین روز از سومین کنفرانس بناهای بلند، برنامه‌ریزی شهری را دچار چالش دانست و بیان کرد: برنامه ریزی شهری ما دچار مشکل است. چه کسی و در چه زمانی‌میخواهد این مسایل را اصلاح نماید؟اینکه قوانین و مقررات اصولی و درستی داریم ولی متاسفانه خوب اجرایی نمی شود نشان از بی نظمی است. برخی از مهندسین و سرمایه گذاران ساختمانی  ما اصلا به قوانین پایبند نیستند و این مشکلات عمده ایی را در بر دارد. نتیجه این امر نارضایتی عمومی از وضعیت ساخت و ساز و به ویژه ساختمان سازی در کشور است.

وی گفت: مهمترین دغدغه ما(ایرانیان اطلس)، نگاه ویژه به توسعه پایدار شهری است و باید به این موضوع در کشور بیشتر توجه داته باشیم. به راستی چرا در کشور ما به توسعه پایدار شهری‌پرداخته نمی شود. چرا نمونه های عملی را پیدا و اجرا  نمی کنیم؟

روزخوش ادامه داد: ابتدا باید به این پرسش پاسخ گفت که چرا این همه سرمایه ملی از بین می رود؟ بدون شک ما در مقابل این هدر رفت سرمایه ملی مسئول هستیم. در هر سطحی از جامعه باید خود را مسئول بدانیم.

وی اضافه کرد: دکتر عباس آخوندی به نکات خوبی به ویژه در خصوص بازتعریف و بازخوانی، اشاره کردند که ما(ایرانیان اطلس) به بازخوانی آنچه که از قبل بوده پرداخته‌ایم. 
 MG 2031


 MG 2075

Tagged under


رئیس شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بناهای بلند در مراسم افتتاحیه با تاکید بر مفهوم عدل، گفت: موضوع سومینکنفرانسبناهای بلند، این است که بلندمرتبه‌سازی چه نسبتی با مکانی که در آن واقع شده، دارد به طوریکه هر یک از کارگروه‌های تخصصی اینکنفرانستلاش کرده‌اند تا از جنبه‌های مختلف به این پرسش پاسخ بگویند.

Tagged under