احمد مسجدجامعی در پنل پایانی سومین کنفرانس بناهای بلند بیان کرد: شهر سبز نیازمند حضور شهروند سبز است

30 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

پنل پایانی سومین کنفرانس بناهای با حضور با حضور احمد مسجدجامعی دبیر کارگروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی کنفرانس، دکتر محمود گلابچی دبیر کارگروه تکنولوژی ساختمان کنفرانس، دکتر اسفندیار زبردست دبیر کارگروه شهرسازی و مفاهیم پایداری کنفرانس، دکتر محمدرضا حافظی دبیر کارگروه معماری کنفرانس و شادمهر راستین دبیر اجرایی کنفرانس برگزار شد.

احمد مسجدجامعی در این پنل بیان کرد: برگزاری کنفرانس بناهای بلند از این جهت که فضایی را برای گفت‌و‌گو فراهم می‌آورد بسیار مثبت است و موردی که کارگروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در این کنفرانس به آن می‌پردازد این است که ما برای رسیدن به شهر سبز نیازمند این هستیم که شهروند سبز را تعریف کنیم.

وی به بومی‌سازی تکنولوژی‌های ساخت بناهای بلند اشاره کرد و گفت: شهر سبز موضوع و مفهومی بوده است که در ایران وجود داشته است و در طی زمان آن را از دست داده‌ایم به گونه‌ای که پیوستگی شهر سبز در ایران شکسته شده است.

16

Read 2804 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.