در پنل تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید شد: لزوم واردات تکنولوژی ساخت بناهای بلند

29 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

 

عضو هیئت رییسه گروه تخصصی معماری نظام مهندسی استان تهران بر واردات تکنولوژی ساخت بناهای بلند به موازات گسترش ساخت این بناها تاکید کرد.

پنل تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که با حضور و سخنرانی دکتر الهه رادمهر نایب رئیس اول نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس امیرحسین دزفولیان دبیر گ.دبیر گروه تخصصی معماری نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مهندس محمد حسین مسعودی عضو کمیته ایمنی و کاهش حوادث ساختمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد

در این کارگاه نخصصی با «عنوان بلند‌مرتبه سازی از معضل تا مزیت، توسعه پایدار و پدافند غیر عامل» بر نگهداری و طول عمر ساختمان های بلند، انگاره ذهنی ساکنان بناهای بلند، اشتغال ، به کارگیری همزمان تخصص و خلاقیت در بلند‌مرتبه‌سازی و در نهایت تاب آوری تاکید شد

به گفته دکتر مرجان شاهرخیان عضو هیئت رییسه گروه تخصصی معماری نظام مهندسی استان تهران،  بسیاری از مشکلات امروزه مربوط به نحوه زندگی است که نه تنها دولت، بلکه خود مردم و مهندسان باید یاد بگیرند که مطالبه‌گر باشند .اگر ساختمان بلند مرتبه می خواهیم باید تکنولوژی ساخت چنین بناهایی را هم وارد کنیم.
ساخت بناهای بلند نیازمند اتخاذ یک نگاه جدید است تا احداث ساختمان تخصصی شود. منظور از تخصصی شدن، مطالعه دقیق یک ساختمان از طراحی تا اجرا و درگیر شدن کسانی است که از نظر فنی در این مقوله متخصص هستند.

 

IMG 8608

 

 

Read 3068 times Last modified on چهارشنبه, 29 دی 1395 11:34
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.