مهندس روزخوش در سومین کنفرانس بناهای بلند: ضرورت نگاه ویژه به ضمانت‌های اجرایی قوانین

29 دی 1395 Written by 
Published in اخبار

 

 MG 2019

مهندس روزخوش در سومین کنفرانس بناهای بلند

ضرورت نگاه ویژه به ضمانت‌های اجرایی قوانین

مهندس فرهاد روز خوش مدیر عامل گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس در پنل تخصصی اولین روز از سومین کنفرانس بناهای بلند، برنامه‌ریزی شهری را دچار چالش دانست و بیان کرد: برنامه ریزی شهری ما دچار مشکل است. چه کسی و در چه زمانی‌میخواهد این مسایل را اصلاح نماید؟اینکه قوانین و مقررات اصولی و درستی داریم ولی متاسفانه خوب اجرایی نمی شود نشان از بی نظمی است. برخی از مهندسین و سرمایه گذاران ساختمانی  ما اصلا به قوانین پایبند نیستند و این مشکلات عمده ایی را در بر دارد. نتیجه این امر نارضایتی عمومی از وضعیت ساخت و ساز و به ویژه ساختمان سازی در کشور است.

وی گفت: مهمترین دغدغه ما(ایرانیان اطلس)، نگاه ویژه به توسعه پایدار شهری است و باید به این موضوع در کشور بیشتر توجه داته باشیم. به راستی چرا در کشور ما به توسعه پایدار شهری‌پرداخته نمی شود. چرا نمونه های عملی را پیدا و اجرا  نمی کنیم؟

روزخوش ادامه داد: ابتدا باید به این پرسش پاسخ گفت که چرا این همه سرمایه ملی از بین می رود؟ بدون شک ما در مقابل این هدر رفت سرمایه ملی مسئول هستیم. در هر سطحی از جامعه باید خود را مسئول بدانیم.

وی اضافه کرد: دکتر عباس آخوندی به نکات خوبی به ویژه در خصوص بازتعریف و بازخوانی، اشاره کردند که ما(ایرانیان اطلس) به بازخوانی آنچه که از قبل بوده پرداخته‌ایم. 
 MG 2031


 MG 2075

Read 3386 times Last modified on پنج شنبه, 30 دی 1395 08:56
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.