سید محمد بهشتی در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس بناهای بلند: یکی از کارکردهای این کنفرانس، ایجاد روشنایی در بحث بلندمرتبه‌سازی است

28 دی 1395 Written by 
Published in اخبار


رئیس شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بناهای بلند در مراسم افتتاحیه با تاکید بر مفهوم عدل، گفت: موضوع سومینکنفرانسبناهای بلند، این است که بلندمرتبه‌سازی چه نسبتی با مکانی که در آن واقع شده، دارد به طوریکه هر یک از کارگروه‌های تخصصی اینکنفرانستلاش کرده‌اند تا از جنبه‌های مختلف به این پرسش پاسخ بگویند.

به گزارش ستاد خبری، مهندس بهشتی گفت: در تعریف عدل گفته می‌شود هر چیزی درجای خود قرار می گیرد. موضوع سومین کنفرانس بناهای بلند نیز به این موضوع تاکید دارد که بناهای بلند چه نسبتی با جایی که در آن واقع شده‌اند، دارند.

رئیس سومین کنفرانس بناهای بلند ادامه داد: وقتی صحبت از شهر سبز، معماری سبز و اکوسیستم می‌شود به نوعی می‌خواهد به موضوع عدل در طبیعت اشاره کند و اینکه بهره‌مندی انسان‌ها از طبیعت عادلانه بوده است یا خیر؟

وی تصریح کرد: اگر هر چیزی جای خود قرار بگیرد عدالت معنا پیدا می‌کند و شفافیت و روشنی حاکم خواهد شد در حالیکه نقطه مقابل عدالت، ظلم است و ظلمت نیز به معنای تاریکی و عدم شفافیت است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بناهای بلند توضیح داد: اولین کنفرانس بناهای بلند با این هدف آغاز به کار کرد تا نقاط مختلف موضوع بناهای بلند را روشن و شفاف کند. ما در دهه‌های گذشته شاهد ساخت و ساز بناهای بلند در سطح کشور بودیم و کمتر به بحث در این زمینه پرداختیم.

وی ادامه داد: موضوع این دوره از کنفرانس که ساختمان‌های سبز، توجه به محیط زیست و ساماندهی به اسکان بشر را در دستور کار دارد نشان می دهد که جامعه دارد به مفهوم عدل نزدیک می‌شود.

مهندس بهشتی تصریح کرد: جایی که هم اکنون ایستاده‌ایم نشان می‌دهد که مسیر را به خطا نرفته‌ایم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا برگزاری سومین کنفرانس بناهای بلند، مسیر دشواری را که در گذشته وجود داشت هموار کند و گفت: عزمی که هم اکنون برای شفافیت در موضوعات مختلف شهرسازی و معماری وجود دارد نشان دهنده توفیقات بیشتری است که در آینده نصیب مردم ایران خواهد شد.

Read 2738 times Last modified on شنبه, 02 بهمن 1395 10:38
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

تماس سریعدبیرخانه

آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، خیابان نظامی گنجوی، خیابان پیوند، کوچه حماسی، پلاک 26
تلفن :
88203845 21 (98)+
88871227 21 (98)+
نمابر :
88198520 21 (98)+
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت شرکت :

markerما را در Google Maps ببینید

درباره بناهای بلند

از آنجايي که اصول ساخت و ساز پايدار، شامل گسترهای وسيـع از روشهای ابتدايـی تا پيچيده‌ترين فن‌آوری‌های روز ميباشد، مقوله تناسب روشهای اجرا با استانداردهای کيفی همواره به عنوان شاخص‌های کليدی در اين حوزه مورد توجه عموم بهره‌برداران بوده است. با توجه به سير صعودی بلندمرتبه‌سازی که گاه به اقتضای شرايط اقتصادی بر مبنای مقرون به صرفه‌بودن و نه‌چندان بر اصول استانداردسازی تعريف شده است، همچنين نیازها و خلاء موجود در معرفي نشان‌های تجاری نمونه صنعت ساختمان، مؤسسه رسايش برگزارکننده همايش‌ها و کنفرانس‌هاي مختلف درنظر دارد  «سومین کنفرانس بناهای بلند درایران و خاورميانه»  را برگزار کند.